COSS.fi

COSS.fi

COSSin vuosikokouksessa valittiin hallituksen kokoonpano tulevalle vuodelle

COSS ry:n jäsenet kokoontuivat 20.6.2022 järjestettyyn yhdistyksen sääntömääräiseen vuosikokoukseen sekä jäsentilaisuuteen niin paikan päällä Helsingissä COSSin yhteisöjäsenen, Asianajotoimisto HH Partnersin, toimistolla kuin myös verkon välityksellä. Vuosikokouksessa toiminnanjohtaja Timo Väliharju esitteli jäsenille yhdistyksen viime vuoden 2021 toimintakertomuksen, tilinpäätöksen sekä tilintarkastajan lausunnon. Kokouksessa päätettiin vahvistaa yhdistyksen tilinpäätös sekä myöntää hallitukselle ja toiminnanjohtajalle tili- ja vastuuvapaus. Lisäksi kokouksessa vahvistettiin toiminnanjohtajan esittelemät yhdistyksen toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio kuluvalle vuodelle 2022. Yhdistyksen jäsenmaksuihin ei ehdotettu muutoksia ja niiden suuruudet päätettiin pitää samana kuin edellisvuosina.

Kokouksessa valittiin myös COSS ry:n hallituksen kokoonpano vuodelle 2022. Hallituksen nykyisistä jäsenistä kolmen vuoden toimintakausi tuli tänä vuonna päätökseen Jukka Ehdolla, mutta Ehtoa ehdotettiin uudelle kaudelle. Muiden nykyisten hallituksen jäsenten osalta toimintakausi jatkuu vielä. Kokouksessa päätettiin hyväksyä edellä esitetty ehdotus.

COSS ry:n hallitus 2022

Jukka Ehto, Pohjois-Satakunnan Seutuverkko
Martin von Willebrand, Asianajotoimisto HH Partners
Mikko Malmgren
Ville Ilkkala, Valaa Technologies
Mikko Lampi, Metatavu

Lisäksi varsinaisen vuosikokouksen jälkeen ohjelma jatkui Martin von Willebrandin (HH Partners) pitämällä esityksellä organisaatioiden open source -kyvykkyydestä strategisena etuna. Tämän jälkeen jäsenet jatkoivat vielä vapaamuotoista keskustelua ja verkostoitumista yhteisen lounaan merkeissä.

Tutustu yhdistyksen 2021 toimintakertomukseen >>

 

 

Scroll to Top