COSS.fi

COSS.fi

Yhdistyksen vuosikokouksessa valittiin uusi hallituksen kokoonpano tulevalle kaudelle

Vuosikokous 2023

Mikko Hämäläinen (CEO, Druid Oy) kertomassa osallistujille Drupal-sisällönhallintajärjestelmästä.

COSS ry:n jäsenet kokoontuivat 5.6.2023 järjestettyyn yhdistyksen sääntömääräiseen vuosikokoukseen sekä jäsentilaisuuteen, joka järjestettiin tänä vuonna COSSin jäsenen, Druid Oy:n, isännöimänä Pasilassa Helsingissä. Myös osa yhdistyksen jäsenistä seurasi tilaisuutta etänä verkon välityksellä.

COSSin toiminnanjohtaja Timo Väliharju yhdessä talousvastaava Sini Kilpisen kanssa esitteli vuosikokouksessa jäsenille yhdistyksen viime vuoden 2022 toimintakertomuksen, tilinpäätöksen sekä tilintarkastajan lausunnon. Kokouksessa vahvistettiin esitetty yhdistyksen tilinpäätös sekä myönnettiin hallitukselle ja toiminnanjohtajalle tili- ja vastuuvapaus. Lisäksi kokouksessa vahvistettiin toiminnanjohtajan esittelemät yhdistyksen toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio kuluvalle vuodelle 2023. Kokouksessa vahvistettiin myös yhdistyksen jäsenmaksujen suuruudet. Jäsenmaksuihin ei ehdotettu muutoksia ja ne päätettiin pitää samana kuin edellisvuosina.

Kokouksessa valittiin myös uusi COSS ry:n hallituksen kokoonpano tulevalle kaudelle 2023-2024. Hallituksen jäsenistä Ville Ilkkala sekä Jukka Ehto jättäytyvät pois hallituksesta. Hallituksen jäsenistä kolmen vuoden toimintakausi tuli tänä vuonna päätökseen puheenjohtaja Mikko Lammella, Mikko Malmgrenilla sekä Martin von Willebrandilla. Heitä kuitenkin ehdotettiin valittavaksi uudelle kaudelle. Lisäksi Sanna Jokelaa ehdotettiin valittavaksi uudeksi jäseneksi hallitukseen. Kokouksessa päätettiin hyväksyä edellä esitetty ehdotus.

COSS ry:n hallitus 2023-2024

Mikko Lampi, Metatavu Oy
Martin von Willebrand, Asianajotoimisto HH Partners Oy
Mikko Malmgren, DigiFinland Oy
Sanna Jokela, Gispo Oy

Lisäksi varsinaisen vuosikokouksen jälkeen ohjelma jatkui vielä Mikko Hämäläisen (CEO, Druid Oy) pitämällä lyhyellä tietoiskulla Drupal-sisällönhallintajärjestelmästä. Tämän jälkeen jäsenet jatkoivat vielä vapaamuotoista keskustelua ja verkostoitumista yhteisen lounaan merkeissä.

Tutustu yhdistyksen 2022 toimintakertomukseen >>

 

Scroll to Top