COSS.fi

COSS.fi

Kesäkuussa järjestetyssä vuosikokouksessa valittiin yhdistyksen hallituksen kokoonpano tulevalle vuodelle

COSS ry:n jäsenet kokoontuivat 22.6.2021 etänä verkon välityksellä järjestettyyn yhdistyksen sääntömääräiseen vuosikokoukseen. Vuosikokouksessa toiminnanjohtaja Timo Väliharju esitteli jäsenistölle yhdistyksen vuoden 2020 toimintakertomuksen, tilinpäätöksen sekä tilintarkastajan lausunnon. Kokouksessa päätettiin vahvistaa yhdistyksen tilinpäätös sekä myöntää hallitukselle ja toiminnanjohtajalle tili- ja vastuuvapaus. Lisäksi kokouksessa vahvistettiin toiminnanjohtajan esittelemät yhdistyksen toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio kuluvalle vuodelle 2021. Yhdistyksen jäsenmaksujen suuruudet päätettiin pitää samana kuin edellisvuonna.

Kokouksessa valittiin myös COSS ry:n hallituksen kokoonpano vuodelle 2021. Simo Lääveri ilmoitti jättäytyvänsä pois hallituksesta. Lisäksi nykyinen hallituksen puheenjohtaja Mikko Malmgren ilmoitti jättävänsä puheenjohtajan tehtävät. Uudeksi puheenjohtajaksi ehdotettiin hallituksen nykyisistä jäsenistä Mikko Lampea, jonka valintaa kannatettiin vuosikokouksessa.
COSS ry:n hallituksen uuden puheenjohtajan valinta päätetään ja vahvistetaan virallisesti syksyllä 2021 hallituksen järjestäytymiskokouksessa.

Hallitus 2021

Jukka Ehto, Kankaanpään kaupunki
Martin von Willebrand, Asianajotoimisto HH Partners
Mikko Malmgren, Malmcon
Ville Ilkkala, Valaa Technologies
Mikko Lampi, Metatavu

__________________________________________________________

COSS ry:n toimintakertomus 2020

Scroll to Top