COSS.fi

COSS.fi

COSSin vuosikokous ja jäsentilaisuus järjestettiin Helsingissä

COSS ry:n jäsenet kokoontuivat 14.5.2019 Pasilaan yhdistyksen vuosikokoukseen ja jäsentilaisuuteen. Vuosikokouksessa esitettiin COSSin viime vuoden tilinpäätös, tilintarkastajan lausunto sekä yhdistyksen toimintakertomus vuodesta 2018. Kokouksessa päätettiin vahvistaa yhdistyksen tilinpäätös sekä myöntää hallitukselle ja toiminnanjohtajalle tili- ja vastuuvapaus. Lisäksi kokouksessa vahvistettiin toiminnanjohtajan esittelemät yhdistyksen toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio vuodelle 2019. Lisäksi valittiin vuoden 2019 hallitus.

Hallitus 2019
Mikko Malmgren, Malmcon Oy
Martin von Willebrand, Validos ry/Asianajotoimisto HH Partners Oy 
Simo Lääveri, Digioiva Oy
Jarkko Moilanen, APItalisti
Jukka Ehto, Kankaanpään kaupunki

Sääntömääräisen vuosikokouksen jälkeen ohjelmassa oli uudistuneen COSS Avoin kunta -konseptin esittely jäsenille sekä keskustelua, miten jäsenet pääsisivät parhaiten osallistumaan toimintaan. Tästä julkaistaan lisää tietoa kesän aikana. Päivän päätteeksi yhdistyksen jäsenet verkostoituivat vapaamuotoisesti yhteisen lounaan merkeissä.

_____________________________________________________________________

COSS ry:n toimintakertomus 2018

Scroll to Top